Aktualnie kondycja UE
Chociaż Unia Europejska jest teraz w kryzysie gospodarczym, to jednakowoż nie jest powiedziane, że nadal nie jest potężną organizacją. W końcu skupia wokół siebie sporo bogatych krajów. Ciągle UE jest federacją szalenie zamożnych krajów.
Oczywiście nie wszystkie z nich są naprawdę bogate, lecz w porównaniu z chociażby większości krajów w Afryce, to tak czy siak UE to potęga. I chociaż ostatnio wolno się rozwija, przynajmniej w porównaniu z choćby Brazylią, to powinniśmy zwrócić uwagę, że to ciągle Chiny nas gonią. Choć oczywiście nie można powiedzieć, iż UE to idealna organizacja. Według mnie Unia Europejska to świetny pomysł – nawet po złączeniu jesteśmy mniejsi, aniżeli Chiny czy Indie, a więc wyłącznie jako zwarta organizacja możemy się liczyć.
Jednakże wielkim minusem owej organizacji jest najzwyczajniej to, że jest za mocno zbiurokratyzowana. Właśnie dzięki biurokracji, Chiny i inne potęgi – bądź aspirujące do ich miana, dużo szybciej nas gonią. To niedobrze, bo przecież w interesie naszego kontynentu jest to by UE w dalszym ciągu była potęgą. I oczywiście pewnie tak będzie, lecz trudno powiedzieć czy przykładowo problem dot. bezrobocia, a zwłaszcza wśród młodych, bardzo szybko zostanie zażegnany. Może Europę czeka los choćby Włoch, czyli co prawda zamożnego kraju, który jednak ma bardzo duże kłopoty z funkcjonowaniem? Ciężko w jednoznaczny sposób rzec…

Comments are closed.